V okviru mednarodnega projekta FIT Slovenija, projekta promocije gibalne/športne aktivnosti za zdravje otrok in mladostnikov je tudi projekt Fit hoja za zdravje.
Tudi letos bomo v okviru svetovnega dneva zdravja – 7. aprila izvedli FIT HOJO in prišli VSI peš v šolo.

KAKO BO TA DAN POTEKAL:
– za učence in starše, ki vodite otroke v šolo peš, je ta dan običajen,
– starši, ki otroke vozite v šolo, avto predčasno parkirajte in pridite z otrokom v šolo peš,
– učenci vozači, ki uporabljajo šolski prevoz, bodo izstopili na naslednjih postajah:
LEGEN – pri restavraciji Pagat,
RAHTEL, PAMEČE in vsi ostali – parkirišče Merkator,
od koder bodo nadaljevali pot v šolo peš z organiziranim spremstvom (učitelji).

ZBIRNE TOČKE:
►Pagat (Legen)
►Merkator (parkirišče)
VSI učenci, ki prihajate v šolo peš, se nam pridružite na točki, ki je najbližje vašemu domu.
ZBIRNI ČAS:
– 7.10-7.15 (vsi tisti, ki imate pouk nulto uro)
– 7.50-8.00

ALI VEŠ:
● hoja, poleg drugih aktivnosti  omogoča ohranjanje in izboljšanje zdravja,
● otroci naj bi se s telesno dejavnostjo, ki pospeši srčni utrip, ukvarjali vsaj 60 minut na dan,
● odrasli naj bi imeli pol ure zmernega gibanja vsaj 5 dni v tednu (hoja, kolesarjenje, plavanje, telovadba, intenzivnejše delo na vrtu ali v hiši…)
● mladostnik potrebuje 1,5–2,5 l tekočine na dan (voda, nesladkani zeliščni in sadni čaji),
● redna telesna aktivnost, primerna prehrana, izogibanje stresu so investicija, ki se obrestuje kratkoročno, predvsem pa dolgoročno.