Dobrodošli na prenovljenem spletnem portalu naše šole. Na portalu se nahajajo vsi pomembni dogodki, ki se dogajajo med šolskim letom, najdete pa tudi vse podatke šole javnega značaja.

Prenovljen spletni portal bo javno objavljen z začetkom koledarskega leta 2011.

 

Lastnosti prenovljenega spletnega portala so, da je gre za najnovejši CMS portal, na katerem objavljajo po novem prav vsi učitelji naše šole.

 

O sistemu SloJoomla

Sistem za upravljanje z vsebinami SloJoomla temelji na trojčku AMP (Apache, Mysql, PHP), aplikacija pa je dostopna pod licenco GPL. Sistem je dobil že veliko nagrad na mednarodnih konferencah (Best Open Source Solution na mednarodnih linux konferencah).


Sistem je sestavljen iz osnove (ospredje in skrbništvo), komponent, modulov in predlog. V celoti je poslovenjen, dostopna pa bodo tudi pisna gradiva in video vodiči. Uporablja se za izgradnjo spletnega mesta za različne namene – od osebne spletne strani do kompleksnega spletišča oz. spletnega portala. Zgrajen je modularno, kar pomeni, da lahko s pomočjo dodatnih komponent in modulov v sistem vnesemo nove funkcionalnosti. Tako lahko na spletišču omogočimo:

 • predstavitev spletnih multimedijskih gradiv,
 • galerijo slik,
 • spletni forum in klepetalnico,
 • spletne dnevnike (bloge),
 • skladišča različnih vsebin,
 • spletne koledarje,
 • spletne trgovine
 • objavljanje aktualnih novic in spletnih anket.

 

Naloga avtorja vsebine je tako le priprava, medtem ko sam sistem poskrbi za pravilen prikaz na spletišču. Ospredje temelji na sistemu predlog in s tem omogoča hitro in enostavno zamenjavo videza spletišča. Mnoge predloge so prosto dostopne na spletu, z znanjem programskega jezika HTML in stilnih predlog CSS pa je mogoče izdelati predlogo po svojih željah.

Glavne prednosti sistema SloJoomla so:

 • hitra in enostavna namestitev,
 • enostavna uporaba,
 • urejanje prek spletnega brskalnika,
 • dodeljevanje pravic upravljanja,
 • fleksibilnost,
 • upravljanje brez potrebnega predznanja spletnih jezikov,
 • hitra sprememba zunanje podobe strani,
 • neodvisnost od operacijskega sistema,
 • zmanjševanje stroškov vzdrževanja.

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)