Publikacija za starše 2020/2021

LoPolis

SIO 2020

ČAS-OPIS

Učni center vrtnarstva in čebelarstva

Uživajmo v zdravju

Koledar dogodkov

oktober 2020
PTSČPSN
« Sep   Nov »

UVEDBA POUKA NA DALJAVO

Spoštovani starši,

zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARS-CoV-2 se
začasno, v tednu od 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020, v osnovnih šolah delo izvaja prilagojeno in
sicer:  pouk za učence od 6. do 9. razreda bo potekal na daljavo, za učence od 1. do 5. razreda pa v prostorih šole. Podrobne informacije o poteku dela na daljavo  so učenci od 6. do 9. razreda dobili v petek v šoli. Prosimo vas, da svoje otroke spodbudite k takojšnjemu sprotnemu delu na daljavo, saj bodo le tako učni rezultati takšni, kot si jih želite, in v korist otrok. Če imate težave z IKT napravami ali dostopom do spleta, vas prosimo, da se nemudoma obrnete na razrednike ali na računalnikarja g. Klemenčiča (dusan.klemencic@druga-os.si).

Za učence od 1. do 5. razreda bo pouk potekal večinoma po običajnem urniku. O vseh spremembah vas bomo sproti obveščali. Priporočamo vam, da v izogib širjenju okužb otrokom omogočite čimprejšen odhod iz šole po pouku. Vsekakor pa bo za vse, ki potrebujejo podaljšano bivanje, še naprej poskrbljeno kot do sedaj.

Prevozi za vse smeri ostajajo nespremenjeni, tudi vozni redi, izjema je le sklop 6 (Pameče-Slovenj Gradec), ki je v navedenem času ukinjen.

Zahvaljujemo se vsem staršem in učencem, ki ste do sedaj upoštevali naša navodila glede nošenja mask in upoštevanje higienskih priporočil. Še posebej smo vam hvaležni, da ste bolne otroke preventivno obdržali doma, saj smo s tem preprečili širjenje okužb na šoli. Še naprej vas prosimo, da v šolo pošiljate le zdrave otroke od 1. do 5. razreda.

Ostanimo zdravi in skupaj poskrbimo, da se življenje čim prej vrne v običajne tirnice.

OKROŽNICA MINISTRSTVA 11040_Okrožnica_prilagoditev izvedbe pouka__oktober_2020

DELO NA DALJAVO ZA 6. DO 9. RAZRED

Spoštovani starši,

kot smo vas že obvestili, bo za učence od 6. do 9. razreda pouk od 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020 potekal na daljavo.

Pouk bo potekal po prilagojenem urniku. Učenci so ga prejeli zadnji dan pred šolanjem na daljavo, razredniki pa so ga učencem posredovali po MS Teamsih, objavljen je tudi na spletni strani šole.  Vse aktivnosti (videokonference in druge aktivnosti, povezane z vzgojno-izobraževalnim procesom) se bodo izvajale preko Microsoft Teams-ov, ki jih učenci že znajo uporabljati. Prisotnost učencev se bo evidentirala. Učenci morajo biti dnevno prisotni na Teamsih in kanalu za posamezen razred/predmet glede na njihov urnik. Če se le da, se morajo udeležiti morebitne videokonference. Druge aktivnosti si lahko časovno razporedijo po svoje, a morajo ob tem upoštevati roke za oddajo opravljenega dela, ki jih bodo določili učitelji posameznih predmetov.

Za učence z odločbami bo organizirana pomoč preko Teams-ov ali preko telefona.

Za učence z učnimi težavami bo določen učitelj skrbnik, ki jim bo v pomoč pri delu.

Učenci bodo za delo na daljavo poleg osnovnih šolskih pripomočkov, ki jih že sedaj uporabljajo pri pouku, potrebovali računalnik, zvočnik in dostop do interneta. Priporočljiva je tudi kamera. V primeru, da učenec nima primerne opreme, se obrnite na razrednika ali računalnikarja g. Klemenčiča. Dosegljiv je na šolski telefon med 8.30 in 13.30 ali po e-pošti dusan.klemencici@druga-os.-si.

V primeru tehničnih težav z Microsoft Teamsi bomo iskali druge načine, da se povežemo z učenci (šolska e-pošta, telefon ….).

Če naletite na težave, imate vprašanja, se obrnite na razrednika ali učitelja predmeta, pri tehničnih težavah pa na g. Klemenčiča.

Obveščamo vas, da smo za vse učence od 6. do 9. razreda že uredili odjavo šolskih obrokov (malica, kosilo).

Učenci so tudi v času dela na daljavo dolžni upoštevati temeljna pravila bontona, Pravila šolskega reda Druge OŠ Slovenj Gradec, razredna pravila ter opozorila učiteljev.

Ostanite zdravi in pazite nase.

NOŠENJE MASK

Spoštovani starši,

po Odloku Vlade velja za šolstvo od 19. 10. do 23. 10. naslednje:

Učenci v učilnicah ne uporabljajo mask znotraj matičnega oddelka.

V skupnih prostorih uporabo mask priporočamo.

Več o uporabi mask, ki jih za naslednji teden priporoča NIJZ, si lahko preberete tudi na spodnji povezavi.

Najnovejši prispevki

Novo v galeriji slik