Naše potepanje se je začelo v torek zjutraj ob šestih, ko smo se podali na pot proti dunajskemu letališču. Od tam smo najprej poleteli do Madrida, nato pa na otok La Palma, ki je eden od Kanarskih otokov. Za nekatere med nami je bila to čisto nova izkušnja, saj so z letalom leteli prvič.

Ker smo pristali, ko se je na otoku že mračilo, smo se po nastanitvi podali na kratek ogled mesta Santa Cruz.

Naslednji dan smo se že ob 7.30 z drugimi odpravili na ogled šole De Mazo higschool. Z zanimivimi dejavnostmi smo se bolje spoznali še z drugimi udeleženci projekta, ki prihajajo iz Avstrije, Francije, Švedske  in našimi gostitelji Španci. Nato nas je čakala preizkušnja v orientaciji, ki je potekala po pobočju vulkana, med kaktusi in drugimi, za nas, eksotičnimi rastlinami. Cilj smo dosegli, ko smo prišli na plažo El Faro beach. Zbrali smo pogum za kopanje v mrzlih valovih atlantskega oceana.

Ogledali smo si še soline Las Salinas de Fuencaliente.

Po pici in sladoledu smo dan zaključili ob igranju nogometa s prijatelji iz Švedske.

Učiteljici Saša in Tanja ter učenci Eva, Tibe, Matevž, Nastja in Sara.

Naše dogodivščine si lahko pogledate v spodnji fotogaleriji. 📸🌞