Bila je šola v naravi, bila je Ribniška koča in bili smo šestošolci, učitelji in vaditelji smučanja. Torej, od 19. 1. do 23. 1. 2012, smo preživeli pet nepozabnih dni, saj je šola v naravi poučna, vzgojna, motorično učinkovita, ustvarjalna, prijetna in zabavna z usmerjeno vzgojno naravnanostjo.

Smučanje, smučanje, smučanje – najboljši del. Začetniki so pogumno stopili na smučke, tisti spretnejši pa hitro za vaditeljem, Tudi v deskanju na snegu in teku na smučeh so učenci izpopolnjevali svoje znanje. Postali so junaki na belih strminah.

Ob večerih pa smo poslušali zanimiva predavanja o varnosti na smučišču, astronomiji in zdravilnih zeliščih. Popestritev na neprisiljen način in veliko pomembnih informacij, vedno koristnih za življenje. Skupne urice druženja smo zapolnili tudi s plesom. Veliko smo plesali, nikoli še tako. Učilnico smo spremenili v disko, učitelja vaditelja v DJ-a in zabava se je pričela.

Zdaj smo doma, spomini se še nalagajo, občutki so čudoviti, bilo je neponovljivo.

Nekaj utrinkov je na ogled tukaj (klikni).

Alenka Puc, vodja zimske šole v naravi