Na šoli že od oktobra poteka mednarodni projekt »AMBASADORJI ZDRAVJA« v okviru programa Erasmus+. Glavni cilj je spodbuditi učence in učitelje k bolj zdravemu načinu življenja.

Skozi različne aktivnosti ustvarjamo bolj zdravo, spodbudnejše učno in delovno okolje – tudi na daljavo: v učne ure po potrebi uvajamo kratke miselno-gibalne odmore, ki dokazano pripomorejo k boljši koncentraciji; s tekmovanjem »S koraki do zdravja«, v katero smo vključili ne le učence in učitelje, temveč tudi ostale delavce šole, spodbujamo k hoji – najbolj naravnemu načinu gibanja.

V današnji »koronski noriji« pa je še posebej pomembno tudi duševno zdravje, zato smo v sodelovanju z ZD SG pripravili tudi primere kratke meditacije za umiritev in odmik od vsega dodatnega stresa; takoj po počitnicah bomo izvedli še delavnice za dvig motivacije, saj opažamo, da le-ta občutno pada – ne le pri učencih.

Prilagamo nekaj utrinkov »dobrodošle popestritve dela na daljavo«.

Ostanimo aktivni, ostanimo zdravi!

vodji projekta:
Alenka Pongrac, prof. ang.
Janja Vasiljevič, prof. ang. in nem.