Šestošolci smo od 24. 1. do 28. 1. 2011 preživeli pet nepozabnih dni v zimski šoli v naravi, na Ribniški koči. Vrnili smo se s čudovitimi vtisi, predvsem smo v novem okolju in drugačnih pogojih dela in življenja spoznavali sodelovanje v skupnosti, poglabljali stik z naravo, se navajali na samostojno premagovanje težav, osebno odgovornost, smotrno izrabo prostega časa, krepili svoje telo in kar je najpomembnejše, osvajali in utrjevali smučarska znanja.

Ob večerih smo poslušali zanimiva predavanja o varnosti na smučišču, astronomiji in zdravilnih zeliščih. Popestritev na neprisiljen način in veliko pomembnih informacij, vedno koristnih za življenje. Skupne urice druženja smo zapolnili tudi s plesom, angleško tombolo in nočnim pohodom z baklami.

Če povzamem, čudovita narava, urejena smučišča in gostoljubnost so nas prepričali. Skratka, šola v naravi je poučna, vzgojna, motorično učinkovita, ustvarjalna, prijetna in zabavna. Res pozitivna.

Slike najdete v galeriji.